Start sezonu czwartej edycji Solid MTB Maraton odbędzie się 24 marca. Miejscem, w którym rozpoczniecie kolekcjonowanie punktów oraz efektownych medali będzie tradycyjnie teren hali sportowej w Krzywiniu. Rywalizacja toczyć się będzie na trzech osobnych dystansach.

W krzywińskiej edycji dystans MINI będzie wynosił ok. 28 km. Będzie charakteryzował się bardzo szybkim profilem o nieznacznym stopniu trudności. Przeznaczony dla zawodników rozpoczynających zabawę z rowerami na poziomie wyścigowym.

Dystans MEGA będzie bardzo podobny do zeszłorocznej trasy. Jedna pętla o długości ok. 38 km zawierać będzie najlepsze smaczki dostępne w okolicach Krzywinia, Lubinia, Stankowa czy Żelazna. Szybkie odcinki na polach w okolicach Bielewa oraz obowiązkowo techniczne perełki niedaleko Siemowa będą przyspieszały Wasze tętno. Nie powinno też zabraknąć sekcji z miejscem kultowym na solidowej mapie – słynnego wąwozu, o którym opowieści nie milkły jeszcze długo po dotarciu do mety w ubiegłym sezonie.

Dystans GIGA o długości ok 70 km składał się będzie z dwóch pętli. Na rozjeździe usytuowanym ok. 3 km od mety będziecie mogli ostatecznie zdecydować, czy postanawiacie finiszować, czy udacie się na drugie kółko najdłuższego dystansu. Zawodnicy jeżdżący dotychczas u nas na dystansie MEGA bez mrugnięcia okiem powinni wstrzelić się na drugie kółko, by ponownie przeciągnąć się przez błotny wąwóz i pozostałe odcinki okolic Kanału Obry.

Po dotarciu na metę czekać na Was będzie, to oczywiste, suto zastawiony bufet oraz niepowtarzalny medal za ukończenie wyścigu. Będziecie mieć również szansę na wylosowanie ciekawych nagród. To wszystko dla Was, już 24 marca 2018 roku w Krzywiniu, kiedy to startujemy w kolejnym sezonie Solid MTB Maratonu.

Serdecznie zapraszamy!


Mapa trasy

Trasa MINI


Trasa MEGA/GIGA