Start sezonu piątej edycji Solid MTB Maraton odbędzie się 31 marca 2019r. Miejscem, w którym rozpoczniecie kolekcjonowanie punktów oraz efektownych medali będzie tradycyjnie teren hali sportowej w Krzywiniu, przy której zorganizowane będzie miasteczko zawodów. Rywalizacja sportowa toczyć się będzie jak zawsze na trzech osobnych dystansach. W tym czasie w okolicach biura zawodów swoje wyścigi będą miały najmłodsi pasjonaci rowerów i rowerków biegowych.

Po długim oczekiwaniu, w końcu nadchodzi pierwszy wiosenny weekend, kiedy to SOLIDOWA karuzela startuje ponownie. W nadchodzącym sezonie na początek zmierzycie się z trasą, którą w znacznym stopniu mogliście poznać w zeszłym roku.

W krzywińskiej edycji dystans MINI wynosi ok. 25 km. Będzie charakteryzował się bardzo szybkim profilem o nieznacznym stopniu trudności technicznej. Przeznaczony dla zawodników rozpoczynających zabawę z rowerami na poziomie wyścigowym. Prowadzi głównie gruntowymi drogami przez lasy i pola, oraz nowym asfaltem łączącym Stankowo i Żelazno (tuż za rozjazdem). Na dystansie MINI będzie tylko jeden, ale za to całkiem zacny klasyczny singletrack, o około półkilometrowej długości. Spotkacie na nim krótkie, sztywne podjazdy, kręte ścieżki i bliskie lawirowanie między drzewami. Niedługo po nim będzie bufet a następnie rozjazd, na którym MINI pojedzie w prawo a MEGA i GIGA w lewo.

Bardziej wprawionym zawodnikom zdecydowanie polecamy dystans MEGA. To właśnie na dłuższej pętli znajdują się najlepsze perełki krzywińskiej edycji. Średni dystans liczy ok. 35 km i zawierać będzie najlepsze smaczki dostępne w okolicach Stankowa, Siemowa czy Żelazna. W lesie za rozjazdem ułożyliśmy wam fajniutki, ciągnący się nieprzerwanie aż przez około 2 kilometry singletrack, kiedy to pojedziecie przy słynnym błotnistym wąwozie (w tym roku ponownie mijamy go górą, NIE WJEŻDŻAMY do jego wnętrza). Za miejscowością Siemowo znajduje się natomiast imponujący wąwóz, a raczej konkretny kanion, gdzie trawersujecie ścieżką jego wysokie na ok 20 metrów ściany. Oprócz fajnych przewyższeń, ten odcinek możecie zapewne pamiętać dzięki strumykowi, który dwukrotnie pokonywaliście w poprzednim roku. Na tę chwilę w górnej części jest sucho i płynie ani kropelka wody. Jedynie w dolnej części wąwozu niemrawo sączy się wąska stróżka, która nie powinna stanowić żadnego większego utrudnienia.

Po przejechaniu wąwozów pojawi się odcinek z nową nawierzchnią asfaltową, następnie za mostkiem znane Wam z poprzednich sezonów płyty betonowe. Gdy dotrzecie do miejscowości Żelazno zaraz po przecięciu asfaltu, będzie podjazd i od tego momentu nie zahaczamy już więcej o utwardzoną nawierzchnię. Przy pierwszych zabudowaniach w miejscowości Wieszkowo będzie podobnie jak w poprzednim sezonie zakręt w prawo, gdzie podjeżdżamy długą prostą w stronę lasu, w którym czeka nas następnie kilkaset metrów w dół. Tym sposobem docieramy do rozjazdu. Dystans MINI i MEGA jadą tam prosto do mety, do której zostało już ok 4 km. Natomiast GIGOWCY skręcają ostro w prawo na drugą pętlę i ponownie pokonują znaną im już pętlę. Tym samym dystans GIGA wynosi ok 62 km.

Po dotarciu na metę czekać na Was będzie, to oczywiste, suto zastawiony bufet oraz niepowtarzalny medal za ukończenie wyścigu. Będziecie mieć również szansę na wylosowanie ciekawych nagród. To wszystko dla Was, już 31 marca 2019 roku w Krzywiniu, kiedy to startujemy z kolejnym sezonem SOLID MTB Maratonu.

Na poniższych mapach ikonką LORNETKI z napisem FOTO zaznaczyliśmy ciekawe miejsca dla fotografów i kibiców.

Trasa MINI dystans 25 km.
Bufet na 13,5 km
Przewyższenia ok 270m.

Trasa MEGA dystans 35 km.
Bufet na 13,5 km
Przewyższenia ok 435m

Trasa GIGA dystans 62 km.
Bufety 13,5 i 41 km, Wjazd na drugą rundę na 31 kilometrze
Przewyższenia ok 760 m.

Serdecznie zapraszamy!Mapa trasy

Trasa MINI


Trasa MEGA/GIGA