Miejscem, w którym rozpoczniecie kolekcjonowanie punktów w Solid MTB Maraton 2020 będzie tradycyjnie teren hali sportowej w Krzywiniu, przy której zorganizowane będzie miasteczko zawodów. Rywalizacja sportowa toczyć się będzie jak zawsze na trzech osobnych dystansach.

Po niezwykle długim oczekiwaniu, w końcu nadchodzi czas, kiedy to Solidowa karuzela startuje ponownie. W nadchodzącym sezonie na początek zmierzycie się z trasą, którą w znacznym stopniu mogliście poznać w zeszłym roku.

W krzywińskiej edycji dystans MINI wynosi ok. 27 km. Będzie charakteryzował się bardzo szybkim profilem o nieznacznym stopniu trudności technicznej. Przeznaczony dla zawodników rozpoczynających zabawę z rowerami na poziomie wyścigowym. Prowadzi głównie gruntowymi drogami przez lasy i pola, oraz nowym asfaltem łączącym Stankowo i Żelazno (tuż za rozjazdem). W tym sezonie na dystansie MINI będzie kilka całkiem zacnych singletracków. Spotkacie na nich krótkie, sztywne podjazdy, kręte ścieżki i bliskie lawirowanie między drzewami. Trzy całkiem nowe odcinki zapewne dostarczą sporą porcję pozytywnych emocji. Na 16-tym kilometrze będzie bufet, a następnie rozjazd, na którym MINI pojedzie w prawo, a MEGA i GIGA w lewo.

Bardziej wprawionym zawodnikom zdecydowanie polecamy dystans MEGA. To właśnie na dłuższej pętli znajdują się najlepsze perełki krzywińskiej edycji. Średni dystans liczy ok. 37 km i zawierać będzie najlepsze smaczki dostępne w okolicach Stankowa, Siemowa czy Żelazna. W lesie za rozjazdem ułożyliśmy wam ciągnący się nieprzerwanie, aż przez ponad 2 kilometry singletrack, kiedy to będziecie mogli przetestować swoją technikę zarówno na podjazdach jak i zjazdach. Za miejscowością Siemowo znajduje się natomiast imponujący wąwóz, a raczej konkretny kanion, zwany przez miejscowych Widory. W tym roku początek będzie trochę zmieniony. Wjedziecie w niego polem kukurydzy! Następnie zamiast tradycyjnego trawersu po piaszczystej ścieżce, kręte lawirowanie wyschniętym korytem strumienia.

Po przejechaniu wąwozów pojawi się odcinek z nową nawierzchnią asfaltową, następnie za mostkiem znane Wam z poprzednich sezonów płyty betonowe. Gdy dotrzecie do miejscowości Żelazno zaraz po przecięciu asfaltu, będzie podjazd i od tego momentu nie zahaczamy już więcej o utwardzoną nawierzchnię. Przy pierwszych zabudowaniach w miejscowości Wieszkowo będzie podobnie jak w poprzednim sezonie zakręt w prawo, gdzie podjeżdżamy długą prostą w stronę lasu, w którym czeka nas następnie kilkaset metrów w dół. Tym sposobem docieramy do rozjazdu. Dystans MINI i MEGA jadą tam prosto do mety, do której zostało już ok. 4 km. Natomiast GIGOWCY skręcają ostro w prawo na drugą pętlę i ponownie pokonują znaną im już pętlę. Tym samym dystans GIGA wynosi ok 66 km.

Podsumowanie:

Trasa MINI dystans 27 km
Bufet na 16 km
Przewyższenia ok. 270 m

Trasa MEGA dystans 37 km
Bufet na 16,5 km
Przewyższenia ok. 420 m

Trasa GIGA dystans 66 km
Bufety 16 i 45 km. Wjazd na drugą rundę na 33 km.
Przewyższenia ok. 800 m

Serdecznie zapraszamy!


Mapa trasy

Trasa MINI


Trasa MEGA/GIGA