Start sezonu szóstej edycji cyklu maratonów Solid MTB odbędzie się 05 kwietnia 2020 r.

Miejscem, w którym rozpoczniecie kolekcjonowanie punktów oraz efektownych medali będzie tradycyjnie teren hali sportowej w Krzywiniu, przy której zorganizowane będzie miasteczko zawodów. Rywalizacja sportowa toczyć się będzie jak zawsze na trzech osobnych dystansach. W tym czasie w okolicach biura zawodów swoje wyścigi będą mieli najmłodsi pasjonaci rowerów i rowerków biegowych.

Po długim oczekiwaniu, w końcu nadchodzi pierwszy wiosenny weekend, kiedy to SOLIDOWA karuzela startuje ponownie. W nadchodzącym sezonie na początek zmierzycie się z trasą, którą w znacznym stopniu mogliście poznać w zeszłym roku.

W krzywińskiej edycji dystans MINI wynosi ok. 27,5 km. Będzie charakteryzował się bardzo szybkim profilem o nieznacznym stopniu trudności technicznej. Przeznaczony dla zawodników rozpoczynających zabawę z rowerami na poziomie wyścigowym. Prowadzi głównie gruntowymi drogami przez lasy i pola, oraz nowym asfaltem łączącym Stankowo i Żelazno (tuż za rozjazdem). W tym sezonie na dystansie MINI będzie kilka całkiem zacnych singletracków. Spotkacie na nich krótkie, sztywne podjazdy, kręte ścieżki i bliskie lawirowanie między drzewami. Na 16-tym kilometrze będzie bufet, a następnie rozjazd, na którym MINI pojedzie w prawo, a MEGA i GIGA w lewo.

Bardziej wprawionym zawodnikom zdecydowanie polecamy dystans MEGA. To właśnie na dłuższej pętli znajdują się najlepsze perełki krzywińskiej edycji. Średni dystans liczy ok. 37 km i zawierać będzie najlepsze smaczki dostępne w okolicach Stankowa, Siemowa czy Żelazna. W lesie za rozjazdem ułożyliśmy wam ciągnący się nieprzerwanie, aż przez ponad 2 kilometry singletrack, kiedy to pojedziecie przy słynnym błotnistym wąwozie. Za miejscowością Siemowo znajduje się natomiast imponujący wąwóz, a raczej konkretny kanion, gdzie trawersujecie ścieżką jego wysokie na ok. 20 metrów ściany. Oprócz fajnych przewyższeń, ten odcinek możecie zapewne pamiętać dzięki strumykowi, który dwukrotnie pokonywaliście dwa sezony wcześniej. Na tę chwilę w górnej części jest sucho, natomiast w dolnej części wąwozu sączy się niewielkie rozlewisko, które nie powinno jednak stanowić żadnego większego utrudnienia.

Po przejechaniu wąwozów pojawi się odcinek z nową nawierzchnią asfaltową, następnie za mostkiem znane Wam z poprzednich sezonów płyty betonowe. Gdy dotrzecie do miejscowości Żelazno zaraz po przecięciu asfaltu, będzie podjazd i od tego momentu nie zahaczamy już więcej o utwardzoną nawierzchnię. Przy pierwszych zabudowaniach w miejscowości Wieszkowo będzie podobnie jak w poprzednim sezonie zakręt w prawo, gdzie podjeżdżamy długą prostą w stronę lasu, w którym czeka nas następnie kilkaset metrów w dół. Tym sposobem docieramy do rozjazdu. Dystans MINI i MEGA jadą tam prosto do mety, do której zostało już ok. 4 km. Natomiast GIGOWCY skręcają ostro w prawo na drugą pętlę i ponownie pokonują znaną im już pętlę. Tym samym dystans GIGA wynosi ok 67 km.

Po dotarciu na metę czekać na Was będzie, to oczywiste, suto zastawiony bufet oraz niepowtarzalny medal za ukończenie wyścigu. To wszystko dla Was, już 5 kwietnia 2020 roku w Krzywiniu, kiedy to startujemy z kolejnym sezonem maratonów z cyklu SOLID MTB.

Trasa MINI dystans 27,5 km
Bufet na 16,5 km
Przewyższenia ok. 280 m

Trasa MEGA dystans 37,5 km
Bufet na 16,5 km
Przewyższenia ok. 480 m

Trasa GIGA dystans 67 km
Bufety 16,5 i 46 km. Wjazd na drugą rundę na 33,5 km.
Przewyższenia ok. 800 m

Serdecznie zapraszamy!


Mapa trasy

Trasa MINI


Trasa MEGA/GIGA