KOMUNIKAT – Zasady bezpieczeństwa podczas Solid Road 2020:

UWAGA! – Zasady bezpieczeństwa podczas Solid Road 2020:

– zawodnicy przebywający w biurze zawodów zobowiązani są do zakrywania ust i nosa,

– prosimy zawodników o nie gromadzenie się przed wejściem do biura zawodów oraz zachowanie 2m odległości od rozmówcy,

– przed wyjazdem na zawody zalecamy pomiar temperatury ciała,

– dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników imprezy, wejścia do stref: start/meta oraz biura zawodów wyposażymy w płyny do dezynfekcji rąk,

– będziemy dezynfekować pole startowe oraz zaplecze sanitarne, a także te miejsca, w których będziecie się gromadzić,

– ze względu na stan epidemii i związane z nim obostrzenia musimy zrezygnować z tradycyjnej formy bufetu. Każdy zawodnik na mecie otrzyma swój pakiet żywnościowy w wyznaczonej strefie cateringu. W strefie cateringu będziecie zobowiązani do zachowania 2m dystansu od innych uczestników lub obowiązku zakrywania ust i nosa.

– zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowania 2 metrowego dystansu społecznego, ponieważ ze względu na specyfikę sportu nie jest to obiektywnie możliwe. Zaleca się jednak jak najmniejszy kontakt i jego utrzymywanie (nawet w sporcie), tak często jak tylko jest to możliwe w przypadku danego sportu.

Na koniec APELUJEMY!!!! o rozsądek i stosowanie się do wszystkich wymogów i zaleceń. Nie chcielibyśmy bowiem, aby pierwsza nasza impreza rowerowa w tym roku, przygotowywana z takim trudem i wysiłkiem była zarazem ostatnią. Liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie w tym niełatwym dla wszystkich czasie.

Facebooktwitterpinterestmail