Podsumowanie SOLID MTB Maraton Krzywiń

Druga część tegorocznej trylogii maratonów SOLID MTB rozegrała się w Krzywiniu. Ponad 230 zawodników po odbiorze atrakcyjnych pakietów startowych przystąpiło do rywalizacji. Zdecydowana większość wybrała dystans MINI liczący 37 km. Natomiast ci najbardziej wytrwali przejechali 67 km dystansu MEGA. Trasa była bardzo szybka o niezwykle zróżnicowanym podłożu. Były m.in. ścieżki leśne, piaszczyste drogi wśród pól, kilka odcinków asfaltowych, oraz dające nieźle w kość podjazdy po bruku. Mimo idealnej, słonecznej pogody, na kilka kilometrów przed rozjazdem znajdowała się nawet sekcja z kilkoma trudnymi do ominięcia, głębokimi kałużami.

Zwycięstwo na dystansie MEGA rozstrzygnęło się pomiędzy Adamem Adamkiewiczem z Real 64-sto a Przemkiem Rozwalką z MW Invest Group. Szybszy o błysk szprychy okazał się ten pierwszy. Tuż za ich plecami przyjechał Przemysław Papież ze Strefasportu.pl, który jednocześnie okazał się najlepszy w kategorii M3. Pasjonująca walka rozegrała się na następnych pozycjach. Paweł Wasiński ze Strefasportu.pl zdołał odeprzeć ataki Bartosza Wujczaka z Real 64-sto, dzięki czemu udało mu się zająć najniższy stopień podium w kategorii M2. Wśród kobiet na tym dystansie zwycięstwo przypadło Małgorzacie Witek z teamu Strefasportu.pl, pozostałe miejsca zajęły Katarzyna Jenerowicz z Fogt Bikes, Anna Olejnik ze Strefasportu.pl oraz debiutująca na długim dystansie Martyna Paszkowska z ekipy Zgrupka Luboń.

Puchar za zwycięstwo na krótszym z dystansów zdobył Mateusz Lewandowski z grupy Mróz Jedynka Kórnik. Tuż za nim na metę wpadł Hubert Spławski z Agrochest Team. Na kolejnych miejscach w sekundowych odstępach przyjechali Adrian Kaźmierczak z MW Invest Group, Dorian Karczewski z Merx Team Wągrowiec oraz Patryk Jankowski z ŚTC Śmigiel. Najszybszą kobietą na MINI okazała się Marta Rozwalka z MW Invest Group. Kolejne miejsca zdobyły: Karolina Kubiak z KK Cyklon Warszawa, Renata Głód ze Strefasportu.pl, będąca jednocześnie zwyciężczynią kat. K4, oraz Magdalena Czerwińska z grupy Czerwińscy Poznań, najlepsza w kat. K3.

Pełne wyniki są dostępne w dziale wyniki.

I Krzywiń MTB Maraton już za nami. Staraliśmy się zrobić SOLIDną imprezę dla zawodników. Począwszy od sprawnie działającego biura zawodów, tak by maksymalnie ograniczyć stres i stratę czasu w kolejkach, poprzez zabezpieczoną i konkretnie oznaczoną trasę, po wyścigu zapewniony posiłek regeneracyjny proporcjonalny do włożonego przez każdego uczestnika wysiłku, aż do błyskawicznie ogłoszonych wyników i przyznania nagród. Planujemy utrzymać ten standard na wszystkich imprezach w ramach cyklu SOLID MTB Maraton. Obecnie wchodzimy w decydującą fazę przygotowań do finałowej edycji w Wilkowicach, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy!

Facebooktwitterpinterestmail