SOLIDOWE TRASY 2016 W OPISOWYM SKRÓCIE!!!

Dla większości z Was przygotowania do nowego sezonu są już na pewno na bardzo wysokich obrotach. Ekipa odpowiedzialna za cykl SOLID MTB MARATON również nie próżnuje i z zapałem pracuje by zapewnić Wam 100% kolarskiego zadowolenia w trakcie naszych zawodów. 100% – właśnie o tyle wzrosła ilość wyścigów wchodzących w ramy SOLIDowego projektu. Poprzedni sezon liczył 3 lokalizacje. Teraz podwoiliśmy dawkę i proponujemy 6 edycji!

Start cyklu odbędzie się w Krzywiniu. Biuro zawodów zlokalizowane zostanie, podobnie jak w zeszłym roku, przy sali widowiskowo-sportowej. Trasa przebiegać będzie w okolicach doliny Kanału Obry. Dystans MINI liczyć będzie ok. 36km, natomiast MEGA ok. 63km. Suma przewyższeń na krótszym dystansie to ok. 300 m, a na dłuższym 600 m. Twórcami trasy są Przemysław Papież oraz Dariusz Drobniak zawodnicy teamu Strefasportu.pl, którzy już zapowiedzieli, że dorzucą jakieś wisienki.

Niemal dokładnie miesiąc później spotkamy się ponownie. Tym razem w Śremie, przy Szkole Podstawowej nr 6. Stamtąd wystartujemy w ciekawą, obfitującą w single tracki, trasę. Jej projektanci, Maciej Szłapka oraz Maciej Foerster, na co dzień jeżdżący w barwach teamu Green Bike, zadbali by zarówno na dystansie MINI liczącym ok. 28 km i ponad 200m przewyższeń, jak i  na MEGA ok. 56km i ponad 400 m przewyższeń, nikt się nie nudził.

Następnie krótka, kilkudniowa regeneracja, po której czeka Was konkretna przeprawa na maratonie w Sławie. Centrum zawodów znajdować się będzie w Ośrodku Wczasowym OSiR nad jeziorem Sławskim. Początek trasy może nie zwiastować tego co będzie się działo w jej dalszej części. Po kilkukilometrowym dość płaskim odcinku dojedziecie do Wzgórz Pszczółkowskich, gdzie czekać Was będą wyczerpujące podjazdy i bardzo szybkie zjazdy. Najwyższy punkt trasy to Stara Winna Góra, wznosząca się na wysokość 131 m n.p.m. Dystans MINI liczyć będzie ok. 38km, a MEGA ok. 60km. Przewyższenia ok 450m na krótszej i ponad 700 m na dłuższej trasie muszą robić wrażenie. Mega ciekawą trasę ułożył Krzysztof Klich, mieszkaniec Sławy z teamu FWS Bike Team. Czujemy, że maraton w Sławie będzie jednym z tych, które wspomina się jeszcze długo po wyścigu.

W maju nie damy Wam praktycznie momentu wytchnienia. Zaledwie 2 tygodnie po walkach z własnymi słabościami na Wzgórzach Pszczółkowskich, będziecie mogli sprawdzić się na bardzo technicznej i równie wyczerpującej trasie maratonu w Lesznie. Lokalizacja biura zawodów planowana jest w dzielnicy Gronowo. Wyścig rozegra się w pobliskim lesie, naszpikowanym świetnymi miejscami do jazdy rowerami MTB. Szkielet trasy opiera się na koncepcji Rafała Głuszaka z teamu Strefasportu.pl, który wyszukał w tym, wydawać by się mogło, wyeksploatowanym lesie, szereg świeżych, nieszablonowych podjazdów i zjazdów. Do tego dodatkowo kilkaset metrów w pionie dołożył Przemysław Papież i powstały pętle o długościach: MINI ok. 35 km i 600m przewyższeń, oraz MEGA 60 km i ok. 1200m przewyższeń.

Czerwcowa edycja odbędzie się w miejscowości Mchy, niedaleko Książa Wielkopolskiego. Baza zawodów zostanie umiejscowiona koło szkoły podstawowej. Od tego miejsca wiedzie bardzo krótki odcinek rozjazdowy do lasu, gdzie praktycznie od razu rozpocznie się rollercoaster podjazdów i zjazdów. Trasa jest wybitnie interwałowa, poprowadzona po dziewiczych miejscach, które tylko czekały żeby je zaadaptować do ścigania. Po wstępnych objazdach mamy wyrobioną swoją opinię o tej miejscówce, jako jednego z najbardziej wyczerpujących maratonów MTB w Wielkopolsce. Ciekawe czy po wyścigu, Wasza będzie podobna… Dystans MINI ma długość ok. 35km i przeszło 550 m przewyższeń, dystans MEGA około 60km i z przewyższeniami ponad 1000 m. Trasę tę wyszukał niezawodny Maciej Foerster, który ma tam na oku jeszcze kilka podjazdów i twierdzi, że nie zawaha się ich użyć. Będzie się działo.

Po dość intensywnej pierwszej części sezonu, przyjdzie nam przeczekać całe wakacje do zawodów finałowych. Te odbędą się, podobnie jak w roku ubiegłym, w Wilkowicach. Miasteczko zawodów rozbijemy na stadionie miejscowego Klubu Sportowego „KORONA”. Walka o końcowe zwycięstwo toczyć się natomiast będzie w pobliskim lesie, na urokliwych pagórkach i wąwozach wzdłuż doliny rzeki Samicy. Trasę opracował jeżdżący w teamie Strefasportu.pl Mikołaj Kowalczyk, który już kilka lat wcześniej odkrył ten kompleks leśny jako arenę wyścigów dla szerszej publiczności. Dystans MINI będzie wynosił ok. 35 km i ok. 300 m przewyższeń, a MEGA ok. 66km i ok. 600 przewyższeń.

Tak pokrótce prezentują się przygotowywane dla Was miejscówki. Mamy nadzieję, że świetnie spędzicie czas na maratonach w cyklu SOLID MTB. Szlifujcie jeszcze formę, by uczestnictwo w zawodach sprawiało czystą radość od startu do mety. Do zobaczenia już na początku kwietnia!

Pozdrawiamy ORGANIZATORZY

Facebooktwitterpinterestmail