TRASA SOLID MTB KRZYWIŃ

Wielkimi krokami zbliżamy się do godziny ZERO. Jeśli ktoś ma jeszcze jakiekolwiek obawy odnośnie stanu trasy, pragniemy uspokoić, że jest ona w całkiem dobrym stanie. Na wczoraj i dzisiaj była całkowicie przejezdna (poza 2 kilometrem, gdzie jeszcze nie usunęliśmy leżących drzew – do soboty znikną). Błota praktycznie nie było, śnieg leży tylko w kilku miejscach, a miejscami pojawił się nawet sypki, suchutki piach. Jeśli warunki do soboty się nie zmienią, będzie idealnie na dobrą, solidną ścigankę.
Poniżej krótki opis trasy i dla przypomnienia linki z ostatecznymi wyglądami tracków.

MINI: https://www.gpsies.com/mapOnly.do…

MEGA i GIGA: https://www.gpsies.com/mapOnly.do…

Po długim oczekiwaniu, w końcu nadchodzi pierwszy wiosenny weekend, kiedy to SOLIDOWA karuzela startuje ponownie. W nadchodzącym sezonie przygotowaliśmy Wam bardzo ciekawą trasę, która w porównaniu z poprzednimi latami przeszła dość konkretny lifting. Zmienione zostały miejsca rozjazdów, doszło kilka bardzo atrakcyjnych odcinków, a także jeszcze bardziej udało się zredukować te mniej ciekawe miejsca.

W krzywińskiej edycji dystans MINI wynosi ok. 25 km. Będzie charakteryzował się bardzo szybkim profilem o nieznacznym stopniu trudności technicznej. Przeznaczony dla zawodników rozpoczynających zabawę z rowerami na poziomie wyścigowym. Prowadzi głównie gruntowymi drogami przez lasy i pola, oraz nowym asfaltem łączącym Stankowo i Żelazno (tuż za rozjazdem). Na dystansie MINI będzie tylko jeden, ale za to całkiem zacny klasyczny singletrack, liczący ok 500 metrów długości. Spotkacie na nim krótkie, sztywne podjazdy, kręte ścieżki i bliskie lawirowanie między drzewami. Niedługo po nim będzie bufet a następnie rozjazd, na którym MINI pojedzie w prawo a MEGA i GIGA w lewo.

Bardziej wprawionym zawodnikom zdecydowanie polecamy dystans MEGA. To właśnie na dłuższej pętli znajdują się najlepsze perełki krzywińskiej edycji. Średni dystans liczy ok. 35 km i zawierać będzie najlepsze smaczki dostępne w okolicach Stankowa, Siemowa czy Żelazna. W lesie za rozjazdem ułożyliśmy wam fajniutki, ciągnący się nieprzerwanie aż przez około 2 kilometry singletrack, kiedy to pojedziecie przy słynnym błotnistym wąwozie (w tym roku mijamy go górą, NIE WJEŻDŻAMY do jego wnętrza). Za miejscowością Siemowo znajduje się natomiast nowy wąwóz a raczej konkretny kanion, gdzie trawersujecie ścieżką jego wysokie na ok 20 metrów ściany i przekraczacie strumyczek.

W Żelaźnie, po dojechaniu do miejsca gdzie dystans MINI łączy się ponownie z MEGA i GIGA uważajcie, by nie jechać na pamięć wg starych tras, gdyż tym razem skręcamy w lewo na asfalt i po ok 200 m w prawo w nowy, dość sztywny podjazd zwieńczony świetnymi widokami na pofalowane w dole pola i małe zagajniki.

Po przejechaniu otwartymi przestrzeniami do Wieszkowa, nie zahaczamy już więcej o asfaltową nawierzchnię, tylko podjeżdżamy długą prostą w stronę lasu, w którym czeka nas następnie kilkaset metrów w dół. Tym sposobem docieramy do rozjazdu. Dystans MINI i MEGA jadą tam prosto do mety, do której zostało już ok 4 km. Natomiast GIGOWCY skręcają ostro w prawo na drugą pętlę i ponownie pokonują znaną im już pętlę. Tym samym dystans GIGA wynosi ok 64 km.

Po dotarciu na metę czekać na Was będzie, to oczywiste, suto zastawiony bufet oraz niepowtarzalny medal za ukończenie wyścigu. Będziecie mieć również szansę na wylosowanie ciekawych nagród. To wszystko dla Was, już 24 marca 2018 roku w Krzywiniu, kiedy to startujemy z kolejnym sezonem SOLID MTB Maratonu.

Serdecznie zapraszamy!