Krzywiń – 2 kwietnia 2016

Sezon 2016 rozpoczniemy 2 kwietnia 2016 w Krzywiniu!

Krzywiń będzie otwierał SOLIDOWY PROJEKT 2016.
Władze miasta bardzo przychylnie i otwarcie podchodzą do wszelkich sportowych inicjatyw na terenie gminy.
Bardzo nas to cieszy i dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę.
To w tej miejscowości zlokalizowane będzie biuro zawodów, start i meta.
Natomiast główną areną zmagań będą okoliczne lasy.
Będzie to już kolejna impreza MTB organizowana w tym mieście.
Trasa przebiegać będzie przez okoliczne lasy w kierunku Lubinia, Żelazna, Wieszkowa.
Miejsca te są niezwykle popularne wśród osób lubiących czynnie spędzać czas na wędrówkach pieszych.


Krzywiń

Herb KrzywiniaKrzywiń to miejscowość usytuowana w pobliżu Kanału Obrzańskiego, w południowo-zachodniej części Wielkopolski, na terenie Pojezierza Krzywińskiego. Teren ten kształtował lodowiec stadiału leszczyńskiego, stąd pagórkowaty kształt okolic miasta i mały akwen w postaci Jeziora Krzywińskiego. Akwen wodny mimo małych rozmiarów jest dość głęboki. Jego budowa jest zbliżona do leja i najgłębszy punkt znajduje się w jego centralnej części. Przy ulicy Kościańskiej znajduje się plaża, która okresie letnim jest wspaniałym miejscem wypoczynku mieszkańców Krzywinia.

Na terenie miasta znajduje się kilka wartych uwagi obiektów.
W centralnym punkcie miasta jakim jest rynek, znajdują się zabytkowe kamienice z przełomu XIX i XX wieku. W jego północno-wschodnim narożniku znajduje się ratusz z drugiej poł. XIX wieku. Jest to gmach wzniesiony na planie prostokąta z dwuspadowym dachem krytym dachówką. Wejście znajduje się w asymetrycznym ryzalicie, pomiędzy dwoma parami półkolumn dźwigających półkolistą wystawkę z godłem państwowym. Nad ryzalitem dostrzec możemy zegar oraz datę 1905.
Nieopodal rynku znajdują się dwa kościoły: późnogotycki kościół parafialny oraz kościół ewangelicki zbudowany w mieszanym stylu neoromańsko-neogotyckim.
Ponieważ jest to teren typowo rolniczy nie mogło zabraknąć w tym rejonie wiatraków koźlaków. Niegdyś istniały trzy tego typu obiekty. Do dnia dzisiejszego przetrwały dwa. Najstarszy z nich pochodzi z 1698r. W niedawno odrestaurowanym wiatraku zbudowano dom młynarza z salką do spotkań, a przy samym młynie powstał niewielki amfiteatr. Skwer z XVII-wiecznym wiatrakiem jest doskonałym miejscem odpoczynku i przystankiem dla turystów – rowerzystów.